PROJE DESTEKLER

Öğrenci Proje Destekleri Genel Bilgiler

Bilindiği üzere, İTÜ Geliştirme Vakfı kurulduğu günden beri İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerine çeşitli destekler vermektedir. Bunlardan biri de öğrencilere sağlanan proje destekleridir. Bu kapsamda;

Öğrenci Proje Desteklerinden yararlanmak isteyen öğrencilerimizin, aşağıdaki talepler türüne göre istenilen evrakları vakfımızın info@itugvakif.org.tr adresine yollaması ile talep süreci başlamış olacaktır. Söz konusu destek talebinin yapılacak etkinlik tarihinden en geç üç ay önce vakfımıza ulaştırılması gerekmektedir. Yapılan talebin görüşülüp uygun bulunması halinde, vakıf personelimizin vereceği bilgiler ile süreç yürütülerek destek sağlanır. 

Öğrenci Kulüp ve Takımlarının Proje Başvuruları için İstenilen Evraklar

 1. Dilekçe,
 2. Kulüp üyeleri ve takımları hakkında bilgiler,
 3. Destek istenen Proje hakkında tanıtıcı bilgiler. Projenin neyi amaçladığı ve görseller.
 4. Bütçe; Proje için talep edilen desteğin detaylandırılması, neyin nereye ne kadar harcanacağının listesi,
 5. Talep edilen desteğin proje yöneticisi hoca tarafından onayı
 6. Katılacakları yarış veya organizasyon tarafından verilen kabul veya davet evrakı,
 7. Katıldıkları yarışmalardaki başarılarını gösterir evraklar, belgeler, sertifikalar

Öğrenci Ders Gruplarının Araştırma Proje Gezi Başvuruları için İstenilen Evraklar

 1. Dilekçe; Ders Hocasının onayı ile hazırlanmış talep dilekçesi
 2. Araştırma konusu; araştırma ile ilgili bilgiler makale/bildiri
 3. Gezi programı; program detayları
 4. Gezi Bütçesi; gezi için talep edilen bütçenin detayları

Verilen Bazı Destekler


İTÜ Mimarlık Bölümü Yaz Okulu Proje Gezisine Destek Verildi

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında 7-15 Ağustos tarihleri arasında, İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden 15 öğrenci, “Arkeolojik Alanda Mimarın Rolü” adlı yaz okulu kapsamında, Antalya Finike-Saklısu köyünde bulunan Limyra antik kentte arkeolojik çalışmalara katıldı.. 

Bu Yaz okulu gezisi kapsamında, öğrencilerimizin ulaşım masrafı olan 23.063 TL, İTÜ Geliştirme Vakfı bütçesinden karşılandı.

İTÜ Racing Takımına Yarış Katılım Desteği Verildi

İTÜ Racing takımı, büyük emeklerle tasarlayıp ürettikleri DehaTech Beelectric-02 isimli araçları ile, 1-6 Agustos tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenen “Formula Student East” yarışmasına katılarak, bu yarışmada üniversitemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir.

Vakıf yönetimimiz de, İTÜ Racing takımı nezdinde, bilgi, emek ve özveri ile bilime ve İTÜ’ye katkı sağlayan tüm öğrencilerimizin her zaman yanında olma niyetinin bir göstergesi olarak, İTÜ Racing Takımı’nın yarışa kayıt ve ulaşım masraflarına yönelik olarak 135.093,75 TL’lik bir destek sağlamıştır.

İTÜ AUV Takımına Ulaşım ve Konaklama Desteği Verildi

İTÜ AUV takımının su altı robotları olan Turkuaz, Turkuaz Mini ve daha zorlu görevlerde çalışmak üzere tasarladıkları Taluy ile, İtalya’da düzenlenen, Rami Competition yarışına katıldı.

İTÜ Geliştirme Vakfı, 16- 21 Temmuz tarihleri arasında İtalya’nın La Spezia şehrinde düzenlenen bu yarışmada üniversitemizi ve ülkemizi temsil edecek olan İTÜ AUV Takımı’nın ulaşımı ve konaklama masraflarına yönelik olarak 3000 Euro’luk bir destek sağlamıştır.

İTÜ Uluslararası Mühendislik Kulübüne Konaklama Desteği Verildi

İTÜ Uluslararası Mühendislik Kulübünün İTÜ’de organize ettiği BEST İstanbul Kursunun 14’ üncüsü, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen 20 katılımcıyla gerçekleştirildi.

İTÜ Uluslararası Mühendislik Kulübü, 16- 25 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen söz konusu etkinlik kapsamında “Dijital Marketing” kursuna katılan misafir öğrencilere ev sahipliği yapmış, bu çerçevede de İTÜ Geliştirme Vakfı, İTÜ Uluslararası Mühendislik Kulübü’nün misafirlerine konaklama desteği vermiştir.