Değerli İTÜ Öğrencileri, Aileleri ve İTÜ’lüler;

Toplumdaki hızlı yayılmaya paralel olarak yurtlarımızda kalan öğrenciler arasında da Covid 19 pozitif sayısı çok hızlı artıyor. Buna yönelik olarak aldığımız önlemler hakkında sizleri bilgilendirmeyi görev biliyoruz.

PCR testi pozitif çıkan öğrencilerimize öncelikle en iyi bakımı ailelerinin yanında alacaklarını hatırlatıyor, Kampüste kalmaya karar veren ve yardıma ihtiyaç duyanlara gerekli bakımı sağlıyoruz. Ailesinde kronik hasta bireyler olan veya yurtta kalmayı tercih edenler derhal izolasyon odası olarak hazırladığımız odalara alınıyor.

  • İlk izolasyon odaları, ilk vakaların çıktığı Ferhunde Birkan Kız Yurdunda hazırlandı. 3 ve 4’er kişilik toplam 14 kapasiteli 4 izolasyon odası, aynı kattaki 2 WC ve duşu paylaşıyor. Her odaya mini buzdolabı ve su sebili yerleştirildi. Internet sağlandı.
  • Vaka çıktıkça diğer yurtlarda da benzer düzenlemeler yapılıyor.
  • Erkek öğrencilerin konakladığı 2 Gölet Yurdundaki televizyon odaları da 5’er yataklı izolasyon odalarına dönüştürüldü.
  • Kız öğrencilerin konakladığı 1 Gölet Yurdunda da benzer çalışma 27 Aralık Pazartesi günü tamamlanacaktır.
  • Tüm odalarda maske, eldiven ve dezenfektan bulunuyor. Öğrencilerin yemek kartları toplanarak hafta içi öğle ve akşam yemekleri yemekhaneden aldırılarak dağıtılıyor. Hafta sonu dışardan getirtecekleri yemek için mali yardım sağlanıyor. Hasta öğrencilere D vitamini ve C vitamini dağıtılıyor. Yemek siparişleri resepsiyon görevlisi tarafından kapılarına bırakılıyor.
  • Temizlik personeli tek kullanımlık kıyafet giyiyor. Maske ve siperlik takıyor. Odaların sık sık havalandırılması isteniyor. WC’ler günde 2 defa dezenfekte edilerek temizleniyor.
  • Başta Yurt Müdürü olmak üzere tüm Yurt Amirleri 7/24 öğrenciler ile iletişim içerisinde olup öğrencilere en iyi hizmet verilmeye gayret gösteriliyor.

Öğrencilere dağıtılan vitamin ve parasal yemek yardımını sağlayan İTÜ mezunu ağabeylerine onlar adına teşekkür ediyor, herkese önümüzdeki günlerde sağlık, mutluluk ve iyi bir yeni yıl; öğrencilerimize yaklaşan sınav döneminde başarılar diliyoruz.

Arı Kültürel AŞ Yönetim Kurulu